Home Teknologji Huawei P40 do të lancohet me 26 Mars në Paris

Huawei P40 do të lancohet me 26 Mars në Paris

0
Huawei P40 do të lancohet me 26 Mars në Paris

Huawei do të zbulojë telefonat e saj të ardhshëm , P40 dhe P40 Pro, në 26 Mars në një event në Paris, njoftoi kompania sot . Për dallim nga paraardhësit e tyre mbresëlënës të serive P, megjithatë, P40 nuk do të kenë qasje në aplikacionet dhe shërbimet e ndryshme të Google (përfshirë Google Play Store) pasi Shtëpia e Bardhë u ka ndaluar kompanive amerikane që të bëjnë biznes me gjigantin e telekomit kinez. Mate 30 Pro i Huawei nisi nën kufizime të ngjashme vitin e kaluar. Google adresoi situatën të Premten dhe dekurajoi konsumatorët të përpiqen të anashkalojnë programin e tij.

Pajisjet e reja pritet të lansohen me ekranet 120Hz në të dy modelet, me tre kamera në P40 dhe pesë kamera në P40 Pro. Telefonat do të permbajne Android 10 dhe EMUI 10 të Huawei.

Imazhet e rrjedhura treguan P40 Pro me një gungëzim të konsiderueshëm kamerash për të strehuar pesë lentet, një ekran të shkëlqyeshëm me kamera selfie me gropë, pa fole per kufjet, një port USB në fund dhe anët e lakuara. Imazhet më të lehta treguan gjithashtu P40 në gjashtë ngjyra të ndryshme, përfshirë jeshilen e nenexhikut.

Huawei P40 Pro
Huawei P40 Pro

Kjo është hera e tretë që Huawei ka lëshuar modelin e saj të ri të serive P në Paris në Mars, kështu që plani nuk është domosdoshmërisht në përgjigje të Kongresit Botëror Mobile të anuluar.

loading...